1 Ekim 2013 Salı

muhteşem kedi gözü makyajı

Başlarken…

Eyelinerı çekmeye ortadan başla.  Önce gözünün ortasından sonuna, sonra ortadan başa doğru çek. İlk katı ince çekmeye dikkat et ama düzgün bir çizgi olması çok önemli değil. İlk sürüşündeki amaç kirpik diplerini olabildiğince doldurmak. Arada hiç bir boşluk kalmadığına emin olduktan sonra çizgiyi düzeltmeye çalış.
Çizginin ucu
Dış köşelerin gitmesi gereken doğru açıyı bulmak için; düz bir şekilde aynaya bak ve alt kirpik çizginden yukarı doğru devam eden açıyı bulup, oraya ince bir çizgi çizerek işaret koy. Doğru açıyı bulduktan sonra, göz kapağına çektiğin çizgiyle, köşeye koyduğun işaretin arasını doldurmaya başla. Çizginin ucuna son şekli vermek için, göz kapağını gererek hafifçe düzeltmeler yap. Gözünün iç kısmını da unutma! Gözünü açık tutarak eyelinerı göz pınarının başladığı noktaya kadar indir.

Son Rötuşlar…
Gözünü açıp aynaya baktığında çizginin belirgin olması gerekiyor. Bu yüzden kalın bir çizgi çekmeye çekinme. İnce çizgide istediğin etkiyi yakalayamayabilirsin. Son rötuşları her zaman gözün açıkken yapmanı öneririm. İki gözünün eşit olması için, birini yaparken diğerini sürekli kontrol etmeyi unutma! Eyelinerı çektikten sonra kirpiklerini kıvır ve maskaranı sür. Kedi gözü makyajını daha da etkili göstermek için rimeli kirpik diplerinde ve dış taraftaki kirpiklerinde yoğun olarak kullan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder