1 Ekim 2013 Salı

yalnızlığın 4 nedeni

Uzun süredir bir sevgiliniz yoksa bunun pek çok nedeni olabilir.
Aramaktan vazgeçme
Bay Doğru ile süpermarkette tanışmanız gerçekten harika olabilir ancak bu senaryo genelde romantik komedilerde yaşanır. Hayatınızda aşkın olmamasına lanet yağdırmak kolaydır ancak biraz insan içine karışmazsanız sevgili bulmanız zorlaşır. Peki ne yapacaksınız? Çağrıldığınız partilere, pikniklere, ev partilerine evet diyin. Böylece yeni insanlarla tanışarak sevgili bulma şansınızı arttırabilirsiniz.
Takıntı haline getirme
Kendinizi ne kadar baskı altında hissederseniz, Bay Doğru ile karşılaşma ihtimaliniz o kadar düşer. Hepimiz, iyi olayların hiç beklemediğimiz anda başımıza geldiğini biliriz. Bu nedenle stres yapmayı bir kenara bırakın ve kendinizi eğlenceye verin. Eğer sevgiliniz olmadığı için, bütün arkadaşlarınız evlendiği ve çocuk sahibi olduğu için kendinizi strese sokarsanız, tek olmaktan kurtulamazsınız. Derin bir nefes alın, rahatlayın ve hayatınızın tadını çıkarın. Eninde sonunda karşınıza birisi çıkacaktır.
Aynı mekanlar, aynı insanlar
Eğer sürekli aynı insanlarla aynı yerlere gidiyorsanız, yeni bir erkekle tanışma ihtimaliniz düşer. Farklı şeyler yapmayı deneyin. Uzun süredir buluşmadığınız arkadaşlarınızla buluşun. Farklı barları ve restoranları deneyin.
Zaman yaratamama
İş, aile ve diğer konular, Bay Doğru ile tanışma yolunda sizin için büyük engel olabilir. Gençliğinizde olduğu kadar, dışarıda vakit geçirecek zamanınız olmayabilir. Eğer bir ofiste çalışıyor, spor yapıyor ve boş zamanlarınızda televizyon seyrediyorsanız, bu gidişe bir dur demenin zamanı gelmiş demektir. Sosyal hayatınızı canlandırmanın bir yolunu bulun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder