1 Ekim 2013 Salı

yüz şekillerine göre makyaj

 

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE
MAKYAJ ÖNERİLERİ

Yüz şeklin ne olursa olsun sen de Hollywood’un ünlü isimleri kadar kusursuz görünmeyi başarabilirsin. Bunun için tek ihtiyacın olan yüzüne uygun makyaj yapma tekniklerini öğrenmek… Bakalım senin yüzünün nasıl bir makyaj tarzına ihtiyacı var??

1 - ÜÇGEN YÜZLER

Üçgen yüzlü ünlüler arasında Naomi Campbell, Victoria Beckham ve Martina McCutcheon var. Üçgen yüzlülerin geniş alınları, çıkık elmacık kemikleri ve sivri bir çeneleri vardır. Eğer yüz şeklin üçgense, elmacık kemiklerini ve çeneni vurgulayarak ve alnında gölgelendirme yaparak daha dengeli bir görüntüye sahip olabilirsin.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları


Makyajını yaparken fondötenini yüzünün her yerine eşit dağıtarak işe başlamalısın. Yanak üstlerine biraz aydınlatıcı pudra sürerek gözlerine vurgu yapabilirsin, ama aydınlatıcıyı asıl uygulaman gereken kısım çenen. Çenen, aydınlatıcı sayesinde, olduğundan çok daha geniş görünecek. Alnını olduğundan daha ince göstermek içinse şakaklarına biraz bronzlaştırıcı allık sürmen yeterli. Elmacık kemiklerine pembe bir allık sürerek onların güzelliğini ortaya çıkarabilirsin. Son olarak gözlerinde çok koyu tonlar kullanmamayı tercih et, yüzünün ortası asıl dikkat çeken alan olmalı.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları


2 - OVAL YÜZLER

Cameron Diaz, Cindy Crawfort, Courtney Cox ve Julia Roberts oval yüzlü ünlülerdir. Bu tarzda yüzlerin genelde yanakları daha düz olur ve alınlarıyla çeneleri birbirini dengeler.  Bu denge nedeniyle oval yüzlerin diğer yüz tarzlarından daha az kontüre ihtiyacı vardır. Yüzün ovalsa, fondöten ve pudradan sonra allığı, yanak elmalarına sürmeni öneririm.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları


Ayrıca göz makyajını ve rujunu seçerken yüzündeki dengeyi bozmamaya dikkat etmelisin. Koyu bir göz makyajını, koyu tonda rujlarla kullanmalısın. Aynı şekilde eğer göz makyajın hafifse dudaklarına da abartısız bir parlatıcı sürebilirsin.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları
3 - DİKDÖRTGEN YÜZLER
Dikdörtgen yüzlü ünlüler Megan Fox, Gisele Bündchen ve Sarah Jessica Parker.  Bu tarz yüzlerin güçlü, köşeli çeneleri ve çıkık alınları vardır. Dikdörtgen bir yüze sahipsen fondöteni, yüzün orta tarafında yoğun, dışlara doğru daha hafif olmasına dikkat ederek sürmelisin. Aydınlatıcıyı göz altlarında ve çenende kullanmalısın. şakaklarına ve çene kemiklerine brozlaştırcı allık sürerek bu bölgelerin daha az dikkat çekmesini sağlayabilirsin.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları


Allık sürerken elmacık kemiklerinden kulaklarına doğru sürmeye dikkat et. Yüzünde tek bir star olmalı, yani vurgu yapacağın yeri iyi seçmelisin Koyu renk bir göz makyajı kullanıyorsan dudakların çok dikkat çekmemeli. Ya da iddalı bir ruj süreceksen göz makyajın çok hafif yapılmalı.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları4 - YUVARLAK YÜZLER
Kate Winslet ve Drew Barrymore yuvarlak yüzlü ünlüler arasında. Yuvarlak yüzlerde dominant özellikler yoktur bu yüzlerde makyaj, ön plana çıkacak bölgeyi belirler. Senin de böyle bir yüzün varsa; fondoten sürdükten sonra, göz altlarına, burun ucuna ve ağız kenarlarına aydınlatıcı sürerek hatlarını belirginleştirmelisin.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları


Kulakların yanından başlayıp ağız kenarına kadar elmacık kemiklerine allık sürerek yanaklarını beliginleştirebilirsin. Şakaklarına ve çene kenarlarına brozlaştırıcı sür. Bu teknik yüzünün uzamasını sağlayacak. Gözlerinle dudakların birbiriyle eşit görünmeli. İkisi de açık ya da ikisi de koyu tonlarda olursa yüzünde dengeyi yakalarsın.


Yüz Şekline Göre Makyaj Sırları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder